İletişime Geçin
Cumhuriyet Mahallesi 91. Sokak Taç Mahal Evleri No:14/A Atakum/Samsun
Isı Yalıtımı
Sıcak Yada Soğuk Havalarda Evinizin konforunu maksimum düzeyde yaşamak, enerji tasarrufu sağlamak için, bizimle hemen iletişime geçin.

Isı Yalıtımı

Yaşam alanlarınızda dış mekanlar ile iç mekanlar arasındaki  ısı geçişlerini ortadan kaldırmak amacıyla yapılan uygulamalara ısı yalıtımı adı veriliyor. Bu uygulamalarla hem sıcak hava hem de soğuk hava kapalı alanlara giremiyor. Özellikle elektrik faturalarında tasarruf yapmak isteyenler ısı yalıtımı ile bunu başarabiliyor. Özellikle konutlar için çok önemli tasarruf sağladığı için ısı yalıtımı büyük bir ihtiyaç halini aldı.

Isı yalıtımı sadece enerji tasarrufu yapmıyor. Bunun yanında evlerinizin daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor ve değerini arttırıyor. Aynı zamanda sağlıklı yaşam isteyenler ve çevre kirliliğini azaltmak isteyenler yaşam alanlarında ısı yalıtımı çalışmaları yaptırıyor. Binalarınızın yalıtımını yaptırarak çevre dostu bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Isı yalıtımı genellikle  dış cephelerde yapılsa da binaların farklı noktalarında da yapılabilir. Isı yalıtımı binalarda çatı, pencere, kapı, garaj ve depo gibi her bölgeye yapılır.  Aynı zamanda  havalandırma kanalları da  ısı yalıtımı yapılabilecek alanlardır.

Evlerinizde çatı ısı yalıtımı levha   tarzında yalıtım malzemeleriyle yapılır. Bu ürünler çatı örtüsü ve tavan döşemesi arasına konur. Bazı binalarda tavan döşemesi üzerine uygulanırken bazı binalarda da çatı seviyesinde de yapılabilir.  Ahşap çatılar için mertek arası, altı veya üzerine de yapılabilir. Betonarme çatılarda ise beton yüzeyin üzerine yapılması doğru olur.

Evinizin duvarlarında yapılan ısı yalıtımı yalıtım malzemelerinin duvarlara uygulanmasıyla yapılıyor. Malzemeler duvara dışarıdan, içeriden veya iki duvar arasında uygulanabilir. Yalıtım işi dışarıdan yapıldığında duvarlar her zaman sıcak kalır. Evinizin pencere ve kapılarındaki ısı yalıtımı için sızdırmayan, ısı geçirgenliği düşük olan doğramalar ile yapılır. Binalarda enerji verimliliği dikkat edilerek kapıdaki yalıtım çalışmaları yapılabilir. Bunun için doğru malzeme seçilmeli ve profesyonel şekilde hareket edilmelidir.

Isı Yalıtımı Faydaları

Yaşam alanlarında son yıllarda ısı yalıtımı çalışmaları çok yaygın hale geldi. Özellikle yeni yapılar inşa edilirken ısı yalıtımı konusuna da özel önem veriliyor.

 Isı yalıtımı faydaları şöyle sıralanabilir;

·         Özellikle soğuk kış aylarında ısınma bütçenizin düşmesine olanak tanır.

·         Yaşam alanlarınızın kullanım ömrünü uzatır.

·         Kış aylarından ısınabilmek ve yaz aylarında serinleyebilmek için harcanan enerjiyi en aza indirir.

·         Enerji faturalarınızın belirgin oranda düşmesini sağlar. Yaşam alanlarında ısıtma ve soğutma giderlerinizde %60’a varan tasarruf elde edebilirsiniz.

·         Çevre kirliliğinin azalmasını sağlar.

·          Kontlarınızın daha değerli olmasını sağlar.

·         Konutlarda koruyucu bir etki yarattığı için bakım ve onarım maliyetlerini azaltır.

·         İç mekanlarınız hacim kazanır.

·         Yaşam alanlarınızı küf ve nem gibi olumsuz etkilerden korur.

Isı Yalıtımı Nerelere Uygulanır?

Isı yalıtımı geniş uygulama alanı olan bir işlemdir. Evlerinizde hem içten hem de dıştan uygulanabilir. Aynı zamanda düz ve eğik teras ile çatılara da ısı yalıtımı uygulanabilir. Toprakla teması olan döşeme, doğalgazlı binalarda kat ayırıcı döşeme, tesisat borusu, havalandırma kanalı gibi tesisat elemanları için de ısı yalıtımı yapılabilir. Kısaca binanızın yapısına göre ısı yalıtımı yapılacak alan değişebilir.

Yaşam alanlarınızda camyünü,  polistiren,  taşyünü,  cam köpüğü, levha,  genleştirilmiş perlit ve mantar gibi birçok malzeme kullanılır.

Isı Yalıtımı Fiyatları

Isı yalıtımı fiyatları kullanılacak malzemeye ve yapılan ısı yalıtım çalışmasına göre değişiklik gösterir. Her ısı yalıtımı projesi özel olarak planlanır. Malzeme türü, miktarı ve kalitesi direkt olarak süreci etkiler. Aynı zamanda ustalık ücreti de içinde olur. Sizin için her zaman en kaliteli ısı yalıtımı uygulamalarını profesyonel kadromuzla uygun fiyatlara sağlıyoruz.

Bu konuda detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşabilirsiniz.

Websitemize Hoşgeldiniz

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.