İletişime Geçin
Cumhuriyet Mahallesi 91. Sokak Taç Mahal Evleri No:14/A Atakum/Samsun
Çatı Kaplamaları
Kullanışlı dayanıklı ve uzun ömürlü bir çatıya sahip olmak ister misiniz?

Çatı Kaplamaları

Yaşam alanlarının kar, yağmur ve rüzgar gibi dış etkilere karşı korunabilmesi ve yaşam alanlarında ısı yalıtımı sağlanabilmesi adına yapılan çalışmalar çatı kaplama uygulamalarıdır. Çatı kaplama işlemleri sayesinde binanızın ömrü uzar ve daha sağlıklı bir yaşam alanı elde edebilirsiniz.  Artık çatılarda çok farklı malzemeler ve yöntemler kullanılıyor.

Bu uygulamalarda metal ya da ahşap çatı iskeleti özel malzemeler kullanılarak kaplanır. Çatılarda çatı iskeleti, ısı yalıtımı, su yalıtımı yapılır ve sonrasında çatı levhası ile çatının üzeri kaplanır. Çatı kaplamalarda tercih ve ihtiyaca göre çok farklı malzemeler kullanılabilir.

Çatı Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

Yaşam alanlarında yapılan çatı kaplama çalışmalarında çok farklı malzemeler kullanılır ve çok farklı çatı kaplama çeşitleri bulunur;

  • PVC Çatı Kaplama: PVC malzemelerle yapılan ve en uygun bütçeli olan çatı kaplamasıdır.
  • Sac Çatı Kaplama: Isı yalıtımı ihtiyacınız yoksa estetik ve maliyet açısından kullanabileceğiniz en uygun çatı kaplama yöntemidir.
  • Sandviç Panel Çatı Kaplama: Birbirine geçmeli şekilde tasarlanan sandviç paneller çok pratik şekilde yan cepheler dışında çatı kaplama çalışmalarında da uygulanabilir.
  • Kiremit Çatı Kaplama: İşçilik sürecinde biraz zorlu ve uzun olmasına karşın en uygun fiyatlı çatı kaplama türüdür. Küçük binalarda çok tercih edilen bir yöntemdir.
  • Atermik Çatı Kaplama: Kırılgan yapıda olan atermit çubuklarla yapılır. Özellikle yaz aylarında yaşam alanlarınızı serin tutmak istiyorsanız bu çatı kaplama yöntemini tercih edebilirsiniz.
  • Shingle Çatı Kaplama: Bu uygulama esnek ve uygulama kolaylığı olan bir çatı kaplama işlemidir. En popüler hale gelen yöntemlerden olan bu uygulama şıngıl çatı kaplama uygulaması olarak da isimlendiriliyor.

Çatı Kaplama Nasıl Yapılır?

Çatı kaplama işlemlerinde uygulamalar demir ve dayanıklı iskeletlerin hemen üstüne gerçekleştirilir. Çatıların kaplama sürecinde parçalar halinde bulunan malzemeler iskelete akıllı vidalar kullanılarak sabitlenir. Seçtiğiniz kaplama türüne göre farklı uygulama adımları bulunuyor.  Bunun  için öncelikle seçtiğiniz yöntemde çatı kaplama uygulamalarının nasıl yapıldığını öğrenmeniz gerekiyor. Profesyonel bir çatı kaplama uygulaması için her zaman bizleri arayabilirsiniz. Böylece yaşam alanlarınızın su ve dış etkilerden korunmasını sağlayarak ömrünü uzatıyoruz.

Çatı Kaplama Malzemeleri Nelerdir?

Çatı kaplama uygulamalarında çatının özelliklerine göre örtüde farklı malzemeler kullanılıyor.  En yaygın olan çatı malzemesi uzun yıllardan bu yana kiremittir. Son yıllara taşların öğütülmesiyle elde edilen doğal taş kaplı panel ve kiremitleri de öneriyoruz. Aynı zamanda özel olarak şekillendirilen farklı kalınlıklardaki poliüretan esaslı panelleri de kullanabilirsiniz. Yaşam alanlarınızda yangına karşı dayanıklılık arıyorsanız çatı kaplamada taş yünü esaslı panelleri de seçebilirsiniz.

Yaşam alanlarında kullanılan çatı kaplama malzemeleri arasında galvanizli sac, cam takviyeli polyester, polikarbonat malzemeler ve daha birçok çatı kaplama ürünü kullanılıyor. Sizlerin talepleri ve ihtiyaçlarına göre farklı çatı kaplama malzemeleri seçilerek çalışmaya başlanıyor.

Çatı Kaplama Fiyatları

Çatı kaplama fiyatları çatının kaplanacağı malzemenin türüne göre değişiyor. Aynı zamanda çatının genişliğine göre kullanılan malzeme miktarı da farklılık gösteriyor. Bu durumda çatının kaplama maliyeti de değişiyor. Çatı kaplamada kullanılan malzemenin birim fiyatı,  çatının alanı gibi birçok detaya göre fiyat belirlenir.  Bu süreçte bir de işçilik ücretinin olduğunu unutmayın.

Çatı kaplama uygulamalarında malzeme ve işçilik ayrı ayrı fiyatlandırılıyor.  Fiyat bilgisi almak istiyorsanız hemen bize ulaşın ve ekibimiz çatı kaplama konusunda keşif yapsın. Keşif sonrası ihtiyaçlarınız, taleplere göre kullanılacak malzemeler belirlenir. Her çatı kaplama uygulamasına özel yapılan planlamaya göre  sizlere bir fiyat teklifi verilir.

Websitemize Hoşgeldiniz

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.