İletişime Geçin
Cumhuriyet Mahallesi 91. Sokak Taç Mahal Evleri No:14/A Atakum/Samsun
Yapı Kimyasalları
Yalıım için ihtiyaç duyulan tüm yardımcı malzemeleri, kaliteli ve dünya çapında, tavsiye edilen, ürünler kullanmaktayız.

Yapı Kimyasalları

İnşaat sektöründe yapıların inşa edilmesinde kullanılan tüm yardımcı malzemeler yapı kimyasalları adıyla biliniyor. İnşaat alanında en ileri teknoloji kullanılarak üretilen bu ürünler geleneksel yapıştırıcı ve tamir malzemelerinin yerini almıştır.  Çevre dostu ürünler olarak tasarlanan yapı kimyasalları zemin kaplama uygulamalarında fayans, seramik gibi alanların yapıştırılmasında kullanılır.  Bu ürünler kullanımına göre sıvı, macun ya da toz formunda satışa sunuluyor.

Yapı kimyasalları inşaat sektöründe her alanda özelleştirilmiş ihtiyaçları karşılayan gelişmiş çözümler barındırıyor.  Sürdürülebilir politikalarla üretilen bu ürünler binaların daha sağlam, işlevsel ve çevre dostu dikilmesine katkıda bulunur.

Yapı Kimyasalları Türleri

Yapı kimyasalları kendi arasında tamir harçları, yapısal güçlendirme ürünleri, ısı ve ses yalıtım ürünleri, endüstriyel zemin ürünleri, yapıştırma ve derz ürünleri olarak gruplandırılabilir. Su ve ısı yalıtımı çalışmalarında mantolama sıvası, dekoratif sıva, su izolasyon malzemesi, kristalize su izolasyon malzemesi, mantolama yapıştırıcı gibi ürünler kullanılır.

Ders dolgu işlemlerinde de fayans yapıştırıcısı, ders dolgu, esnek derz dolgu, poliüretan ders dolgu gibi yapı kimyasalları kullanılır. Endüstriyel zemin projelerinde ise epoksi boya ve astar beton kür, yüzey sertleştirici, beton cilası, epoksi  zemin kaplama ve çap gibi yapı kimyasallarına başvurulur.

Yapı kimyasalları türleri ve çeşitleri  her geçen gün artış gösteriyor. İhtiyaçlar arttıkça ve yapılan araştırmalar genişledikçe ülkemizde işlevselliğiyle ön plana çıkan, çevre dostu yeni yapı kimyasalları üretiliyor.

Çimento,  beton ve harç katkıları, beton donatı korozyon koruması, karo yapıştırıcı ve diğer tamir harçları, mineral harç sistemleri yapı kimyasalları ürünleri arasında gösterilebilir. Bunun dışında tünel ve madencilik katkı maddeleri, reaktif reçineler, sızdırmazlık ve kaplama ürünleri, su yalıtımı için modifiye edilmiş esaslı solisyon türleri, ısı yalıtımı için membranlar bu ürünleri arasında yer alır.

Yapı Kimyasalları Kullanım Alanları

Yapı kimyasalları genellikle inşaatların yapımında kullanılıyor. Bunun dışında endüstriyel dekorasyon çalışmalarında da yer buluyor. Özellikle endüstriyel zeminlerde gıda üretim tesisleri, restoranlar, gıda işletme mutfakları, yemekhaneler gibi alanların tamir ve onarımında başvuruluyor.

Bunun dışında gökdelen, kule, stadyum, endüstriyel tesis ve bina gibi büyük altyapılarda kullanılır. Bunun dışında açık deniz yapıları, beton yapıları yenileme ve sağlamlaştırma, ticari alanların yenilenmesi ve sağlamlaştırılması,  tünel endüstrisi gibi alanlarda yapı kimyasalları kullanılır.

Yapı kimyasalları kullanım alanları arasında yüzey koruma uygulamaları ve su yalıtım sistemleri bulunuyor. Bu ürünlerde kaliteni her geçen gün artması, insanların beklenti ve taleplerinin yükselmesi ve sürdürülebilirlik anlayışının gelişmesi ile kullanım alanı daha da genişliyor.  Özellikle endüstriyel tesislerle ilgili çalışmalarda yapı kimyasallarına çok başvuruluyor.

Yapı Kimyasalları Fiyatları

Yapı kimyasalları fiyatları ürünün türüne, markasına ve boyutuna göre değişiklik gösteriyor.  Üstelik yapılacak projenin büyüklüğüne göre de kullanılacak yapı kimyasalları oranı değişebilir. Bu yüzden fiyat bilgisini sizlere proje bazlı olarak net şekilde verebiliriz.

Websitemize Hoşgeldiniz

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.