Yalitim Herhangi bir mekan ya da belirlenen bir alanı ısı, su, ses ve rutubet gibi faktörler korumak için, bir uzman tarafından meydana getirilen çalışmaların tümüne izolasyon; veya diğer adı ile izolasyon denir. Isı, su, ses ve rutubet faktörlerinden korunabilmek yalnızca iyi bir izolasyon ile mümkündür. Esaslarına uygun olarak yapılan yalıtım %50 ile %70 arasında enerji tasarrufu sağlayabilmektedir. Ayrıca tekniğine uygun olarak yapılmış yalıtım uygulamaları, ses kirliğini, isı kaybını , ses, su ve rutubet yalıtımı sayesinde enerji tasarrufu, hava kirliliği, konforlu bir ömür, gürültüsüz sağlıklı mekanlar ve sürdürülebilir geleceğimiz için bir zorunluluktur. Bu da hem bireysel aynı zamanda ülke ekonomisine katkı anlamına gelir.
Isı yalıtımı : isı izolasyonı binalarda ve tesisatlarda kullanılmaktadır. Isı izolasyon uygulamaları ile binanın ömrünü uzatmak, insanlara sağlıklı, konforlu mekanlar sunabilmek ve bina kullanım aşamasında yakıt ve soğutma giderlerinde tasarruf sağlamak mümkündür. Faydaları : Enerji tasarrufu sağlar, çevre kirliliğini önler, ısı konforu sağlar. Su izolasyonu : Binalarda su yalıtımı, suyun yahut nemin binanın bir kısmına yada kapladığı alana zarar vermesini engellemek için yapılır. Bina temeline, çatılara, duvarlara ve bina çevresine uygulanabilir. Su yalıtımı yapılmayan binalarda temelden gelen su sebebi ile bina korozyona uğrar bu da yapının direncini azaltır, olası bir depremde yıkılma riski artar. Ses yalıtımı : Ses izolasyonu gürültünün insan üzerindeki etkilerini en aza indirmek için alınan önlemlerin hepsidir. Makine, doğru ekipman, profesyonel bir ekip kaliteli malzemeler ile duvarlara, ses yalıtım malzemeleri uygulanabilir.
Isı yalıtımı uygulama yapacağımız alandan, dışarıya doğru olan ısı kaybını önlemek içindir. Uygulama yapıldıktan sonra, ekstra bir maliyet oluşturmaz. Kalıcıdır. Yaz mevsiminde soğutma, kış mevsiminde ise ısınma ihtiyacınıza ciddi destek olur. Uygulama yapılan alanda, ısının homojen bir dağılımını sağlar, Yaşam alanınızda, nemden ve rutubetten uzak, sağlıklı bir yaşam alanı sunar. Evin iç yüzeylerinde, terleme sonucu oluşan siyah leke, küf veya boyalarınızın kabarmasının önüne geçer. Evinizde veya apartmanınızda ısı hareketlerinin ve buhar yoğunlaşmasının sonucu oluşacak hasarı engeller, Atmosfere gidecek karbondioksit miktarını azaltarak, çevrenin korunmasına ve de hava kirliliğinin azaltılmasına katkıda bulunursunuz.
Firmamız, Samsun ilimizin genelinde ve çevre illerinde, tüm daire, bina ve apartmanların, Samsun ısı yalıtımı, Samsun su yalıtımı, Samsun ses yalıtımı, uygulamalarımı, bu konuda eğitimli ve tecrübeli ekibimiz ile yapılmaktadır. Bizimle iletişime geçerek, tüm detayları daha yakından öğrenebilirsiniz.

Websitemize Hoşgeldiniz

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.